Czyżykiewicz & Cisło

kultowy bard, kompozytor, poeta, malarz oraz Witold Cisło, kompozytor, producent, multiinstrumentalista, połączyli swoje gitary – klasyczną gitarę Teryksa nr 17 i gitarę barytonową Olava Loefa, aby stworzyć album „Pretekst Live” – piękną płytę z nowymi aranżacjami do pieśni, piosenek i wierszy wykonywanych przez muzyków. Album jest już dostępny w sklepach muzycznych i sklepie MTJ

Czyżykiewicz & Cisło

to projekt muzyczno-wokalny, który powstał wiosną 2017 roku jako efekt wieloletniej współpracy śpiewającego i grającego na gitarze Teryksa Mirka Czyżykiewicza z wirtuozem gitary barytonowej Witoldem Cisło. Zamysłem artystów było stworzenie nowych gitarowych aranżacji do wierszy wykonywanych niegdyś przez Czyżykiewicza z zespołem „Kameleon” bądź też solo takich autorów jak: Josif Brodski, Włodzimierz Wysocki, Thomas Hardy, Jacek Kaczmarski, Edward Stachura.

Na wytartych schodach, pod niebem starym jak słońce stoję - popołudnie gorące pulsuje;tak się zaczyna każda misja,znaleźć człowieka, swoją przystań,urządzić po swojemu fragment świata,zbratać się z nim (tak czyń) i nie żałować słowa dobrego, mądrego słowa, po drogach wędrować, zrobić co tylko się da, aż się dopełni czas.
Tańcz!

Mirosław Czyżykiewicz 

Witold Cisło

 created by:ArtOfMag